Akbay İnşaat Logo

Akbay İnşaat Anonim Şirketi

Yenilikçi ve profesyonel projeler, üstün inşaat kalitesi ve ayrıcalıklı yaşam alanları tasarlayan, Hatay kuruluşlu Antakya firması olan Akbay İnşaat Anonim Şirketi yolculuğuna 1983 yılında başladı. Projeleri ile kendini kanıtlayan bir marka olan Akbay İnşaat Anonim Şirketi için şık ve estetik yeni bir imaj yarattık. Yeni imaj ile kullanılan eski yaşam tarzınızı geride bırakın ve bizimle hak ettiğiniz konfora kavuşun. Yeni yaşam alanlarınıza bizimle beraber şıklık ve kalite kazandırın.

Kuruluşumuz 1983 yılında Makine Mühendisi Mustafa Kemal Akbay`ın Antakya`da gördüğü eksikliğin giderilmek için bir inşaat mühendisi ve bir mimar ile mühendislik bürosu kurmasıyla başlamıştır. Önceleri proje ile başlayan yolculuk sonradan uygulama ve inşaat taahhüt işlerine dönüşmeye başlamıştır. Değişen çevre ve talepler üzerine modern ve kullanışlı konutlar üretmeye başlamıştır.

İnşaat taahhüt işlerinden ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda işler büyümeye ve çözüm ortakları bünyesine katarak büyümeye devam etmiştir. Bu bağlamda beton, demir, tuğla, sıhhi tesisat, yapı kimyasalları, temiz ve pis su sistemleri, ısıtma soğutma sistemleri, seramik, vitrifiye, armatür ve PVC sistemlerini bünyesine katarak yapım sırasında oluşabilecek bütün üretim ve işçilikleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Yönetim ve çalışanlarımız ile yeni bir vizyon yaratmayı amaçlayan firmamız yapacağı işlerinde daha profesyonel ve kurumsal yapı ile sizlere yüksek kaliteli hizmeti hedeflemiştir. Yapmış olduğumuz çalışmalardan edindiği bilgi ve tecrübe ile yeni projelerimiz ve hizmetlerimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

Firmamızın çalışmalarının yanında üzerine düşen sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye ve daha iyi nesiller daha iyi bir Türkiye için uygun koşulları hazırlamak içinde birçok katkıda bulunmuştur. Bir okul bin hapishane kapatır sözünden yola çıkarak gurur duyduğumuz eserler bırakmak için başta eğitim yuvaları yapmış ve yapılması için teşviklerde bulunmuştur.

Bunlar gibi birçok eğitim, sağlık, ibadet ve yardım kuruluşlarına maddi ve manevi desteklerimiz bulunmuştur.

Akbay İnşaat Anonim Şirketi Yönetim Kadrosu